opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • szkoda
    RS
    S_OCP Member
    • 2005
    • 22543

    Zamieszczone przez xtremesystems
    na 90% zostaje na letnich
    co będziemy tu pierniczyć i dywagować..

    ...jak jest zima pani kierowniczko, to się jeździ na zimowych, takie są odwieczne prawa natury :lol:
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz

    • bobasek
      Rider
      S_OCP Member
      • 2005
      • 326

      Zamieszczone przez raventes
      3 letnie opony w świetle prawa są nowe - tak samo pełnowartościowe jak te wyprodukowane wczoraj
      kształtem się nie różnią
      powiem tylko tyle: firma w której pracuję wozi opony z magazynów producenta do dystrybutorów: systematycznie część towaru jest zwracana z powodu daty produkcji, dystrybutor nie odbiera dostawy bo opony mają więcej niż 12miesięcy
      to chyba świadczy o tym że nie są takie super total mega extra
      5,5l/100

      Komentarz

      • szkoda
        RS
        S_OCP Member
        • 2005
        • 22543

        Zamieszczone przez bobasek
        dystrybutor nie odbiera dostawy bo opony mają więcej niż 12miesięcy
        to chyba świadczy o tym że nie są takie super total mega extra
        albo o tym, że ludzie nie chcą starszych kupować
        saport techniczny baj DGW
        była BKD+DSG '05 120kkm
        była BXE '08 190kkm
        no i nie ma :-)

        Komentarz

        • dragster
          Elegance
          • 2009
          • 895
          • Honda

          "Motor" z tego tyg. Test opon letnich. 195/65/15 V

          Na mokrym:
          1. Continental CPC5
          2. Barum Bravuris 2
          3. Dębica Presto
          4. Vredstein Sportrack 5
          5. Bridgestone TuranzaT001
          6. Nokian V
          7. Infinity, chińskie
          8. Wan Li, chińskie

          Ogólnie:
          1. Continental CPC5
          2. Barum Bravuris 2
          3. Bridgestone TuranzaT001
          4. Vredstein Sportrack 5
          5. Dębica Presto
          6. Nokian V
          7. Infinity
          8. Wan Li

          Dębica na suchym niżej bo większe opory toczenia i głośniejsza. Za to w teście bezpieczeństwo 3 miejsce, a w hamowaniu na suchym w środku.

          Redaktorzy na jednej z fotek z testów który był robiony w Niemcach zostawili na tabl. rej. zamiast rejestracji wyraźny napis Continental.
          Silnik R18A2.
          http://www.dadrl.org.uk
          http://www.lightmare.org

          Komentarz

          • Romecky81
            Ambiente
            • 2011
            • 105

            Się zastanawiam ile takie testy są warte... Nie piszę oczywiście o polskich pismach, ale o "markowych" ADAC.

            Rok 2010
            Szczegółowy opis przebiegu prestiżowych testów opon letnich ADAC. Zobacz opony letnie wyróżnione w testach.

            Rok 2013
            Niemiecka organizacja ADAC po raz kolejny przetestowała opony letnie. Zobacz jakie modele w rozmiarze 225/45 R17 są polecane w 2016 roku!


            W '10 wygrywa Pirelli P7. Za nią np. Michelin Pilot Sport 3.
            W '13 Pirelli P7 już za Pilotem Sport 3...
            Test ADAC, ten sam rozmiar i nośność opony... Skąd zmiana? Nagle odwidziała się opona? Konkurencja więcej "w łapę" dała, czy jak?

            Komentarz

            • Majowy
              Ambiente
              • 2013
              • 215

              Romecky81 to nie tak. Testy wykonywane są na różnych pojazdach, w różnych warunkach otoczenia, na różnej nawierzchni. Opona, która doskonale spisuje się na pojeździe z tylnym napędem niekonicznie będzie też tak dobra przy napędzie na przednią oś. Do tego dochodzi zmiana mieszanki, modyfikacje procesu technologicznego. I stad minimalne różnice. Generalnie "dobra" opona będzie dobra na każdym aucie, gniota można założyć od przyczepki...

              Zobacz też, że testowane są opony o "różnym przeznaczeniu" Najwyższy model Conti, GoodYeara i Dunlopa porównywane są ze średnią półką Pirelli, czy Bridgestonem S001. Dlaczego do porównania nie wzięli PZero i RE050A? Na to pytanie niestety odpowiedź zna tylko ADAC. Może tam musi wygrać niemiecka opona...

              Dla nas najważniejsze, że testy tym razem były robione na O2FL Kombi :lol:

              Komentarz

              • Romecky81
                Ambiente
                • 2011
                • 105

                Zamieszczone przez Majowy
                dochodzi zmiana mieszanki, modyfikacje procesu technologicznego
                Dla mnie to raczej zmiana produktu i nowy model opony, pod inną nazwą, np z magicznym oznaczeniem "2"
                Być może ma miejsce to o czym piszesz wcześniej, typ auta itp itd...

                Dobra a teraz poważnie!
                Poszukuję jakiejś gumy w rozmiarze 205/55/16 91V. Auto jak widać 1,6 MPI czyli żaden potwór prędkości. Większość km kręcę po mieście - czasem jakiś dłuższy wypad. Raczej (z racji auta) śmigam spokojnie.
                Na czym mi zależy: coś z rantem ochronnym, przyzwoite parametry, cicha, wytrzymała. Oczywiście czym więcej czytam, tym większy mętlik.
                Prośba o jakiś dobry typ.

                Komentarz

                • szkoda
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2005
                  • 22543

                  Zamieszczone przez Romecky81
                  Na czym mi zależy: coś z rantem ochronnym, przyzwoite parametry, cicha, wytrzymała. Oczywiście czym więcej czytam, tym większy mętlik.
                  mi z podobnych rozkminek wyszło:
                  Welche Reifen in der Dimension 205/55 R16 V sind die besten? Neu: Umweltkriterien machen 30 Prozent des Gesamturteils aus
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz

                  • zepter00
                    RS
                    • 2008
                    • 2304

                    Romecky81: A po co ci zmieniać na 205/55 R16? Pogorszą ci się przyspieszenia, zwiększy zużycie paliwa i znacząco wzrosną koszty zakupu ogumienia. Przy takim ogumieniu (205/55 R16) 1,6 MPI będzie jeszcze większym mułkiem . Z podobnych powodów plus doliczając spadek komfortu nie zmieniałem na 17" tylko zostałem przy 16" w 141 konnym TDI ASV. Masz LPG więc zależy ci na obniżeniu kosztów a to jest nieracjonalne działanie w drugą stronę.
                    Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                    "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                    Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                    Komentarz

                    • Romecky81
                      Ambiente
                      • 2011
                      • 105

                      zepter00, etap zastanawiania się nad rozmiarem mam za sobą. I właśnie ze względów o których piszesz także nie zakładam 17'' Chodź się zastanawiałem...
                      A że na wspomnianym przez Ciebie LPG zaoszczędziłem już miliony to mogę zainwestować w 16''.

                      Pytanie było o opony a nie jaki rozmiar mam zastosować.

                      szkoda, a Ty jak zawsze musisz wszystko popsuć
                      Tych, które wskazałeś nawet nie oglądałem, nie porównywałem - i znów google w ruch Zamówiłeś to? Ktoś na takowych śmiga już?

                      Komentarz

                      • Maicroft
                        Moderator
                        S_OCP MemberModeratorr
                        • 2004
                        • 25757
                        • Audi

                        Ja tam zmienilem z 16 na 15 zimowe i mniejszego spalania nie widze :lol:

                        Jakos latem duzo pewnie na tych 16 jest, zakladajac ze roznica w cenie 205/60/15 do 205/55/16 jest dosc mala.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz

                        • zepter00
                          RS
                          • 2008
                          • 2304

                          Zamieszczone przez Romecky81
                          zepter00, etap zastanawiania się nad rozmiarem mam za sobą. I właśnie ze względów o których piszesz także nie zakładam 17'' Chodź się zastanawiałem...
                          A że na wspomnianym przez Ciebie LPG zaoszczędziłem już miliony to mogę zainwestować w 16''.

                          Pytanie było o opony a nie jaki rozmiar mam zastosować.
                          Bierz test opon letnich ADAC i bierz najlepsze w tym rozmiarze. Proste. Zawsze tak robiłem i nigdy nie byłem zawiedziony. bigok.
                          Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                          "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                          Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                          Komentarz

                          • szkoda
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2005
                            • 22543

                            Zamieszczone przez Romecky81
                            szkoda, a Ty jak zawsze musisz wszystko popsuć
                            Tych, które wskazałeś nawet nie oglądałem, nie porównywałem - i znów google w ruch Zamówiłeś to?
                            :lol:
                            zamówione, kupione, dostarczone, założone i nawet juz pojeżdżone w te kilka ciepłych dni, które były, czy mozna z tego wyciągnąc jakieś wiążące wnioski? - NIE, za mało przejechane, ale zapowiadają się bardzo obiecująco

                            Zamieszczone przez Maicroft
                            Ja tam zmienilem z 16 na 15 zimowe i mniejszego spalania nie widze
                            ja przy przejściu z 225 na 195 czy 205 też zero różnicy :lol:
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz

                            • xtremesystems
                              RS
                              • 2010
                              • 2254
                              • Hyundai

                              dziwne bo w tych adacowych nie ma nigdy opon toyo. a to zajebiste opony.
                              juz nie mowie takie ultra high preformance jak R1R ale chodziac proxesy

                              nie zdziwil bym sie jakby rozgniotly te wszystke lobbowane opony firm conti, goodyear , czy michelin

                              Komentarz

                              • Romecky81
                                Ambiente
                                • 2011
                                • 105

                                szkoda, a brałeś pod uwagę Turanza T001 bądź Pirellki P7?

                                Komentarz

                                • xtremesystems
                                  RS
                                  • 2010
                                  • 2254
                                  • Hyundai

                                  Zamieszczone przez szkoda
                                  :lol:
                                  zamówione, kupione, dostarczone, założone i nawet juz pojeżdżone w te kilka ciepłych dni, które były, czy mozna z tego wyciągnąc jakieś wiążące wnioski? - NIE, za mało przejechane, ale zapowiadają się bardzo obiecująco
                                  nie mow ze znow zalozyles zimowy

                                  Komentarz

                                  • szkoda
                                    RS
                                    S_OCP Member
                                    • 2005
                                    • 22543

                                    Zamieszczone przez xtremesystems
                                    nie ma nigdy opon toyo
                                    są gdzies tam

                                    Zamieszczone przez Romecky81
                                    szkoda, a brałeś pod uwagę Turanza T001 bądź Pirellki P7?
                                    na turanzie się kiedys przejechałem - jakis poprzedni model, ale JA się zraziłem ogólnie - wyząbkowały strasznie w O2 kombi a jedna mi pękła z boku przy baaaaardzo ostrym skręcie :shock: , ale powtarzam - to moje osobiste uprzedzenia

                                    Pirelki bardzo chciałbym przetestowac ale nie miałem okazji.

                                    Zamieszczone przez xtremesystems
                                    nie mow ze znow zalozyles zimowy
                                    ja na zimówkach cały czas, to mój Ojciec wymiękł :lol:
                                    saport techniczny baj DGW
                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                    była BXE '08 190kkm
                                    no i nie ma :-)

                                    Komentarz

                                    • xtremesystems
                                      RS
                                      • 2010
                                      • 2254
                                      • Hyundai

                                      no jade w gory. ustawilem wyjazd w "okno pogodowe"

                                      dzis do konca dnia jest super jutro zalamanie pogody . ale jutro juz nie bede jezdzil swoim a tescia jesli bedzie trzeba

                                      edit .
                                      jak kto bedzie widzial czerwony pocisk (na krajowej 1 - łódź -dąbrowa - kraków - myślenice) ktory mignie mu tak szybko ze bedzie sie zastanawiać czy sie mu przewidzialo to pytać na radyjku

                                      Komentarz

                                      • maxpaynemm
                                        RS
                                        • 2008
                                        • 1764
                                        • Octavia II combi (1Z5)
                                        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                        Dziś udalo mi sie na allegro ustrzelić nowe Continentale CPC5 za 1000zł komplet z grudnia 2012 nowki sztuki nie smigane z dzyndzlami i naklejkami. Mam nadzieję że wszystko bedzie ok bo i cena fajna :P
                                        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                        Spalanie - Motostat.pl

                                        Komentarz

                                        • piramida
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 12222
                                          • Superb III (3V3)

                                          znalazłem jeszcze coś takiego:



                                          cena bardzo dobra a i opinie nie najgorsze, ciekawe jak się jeździ na takiej oponie na co dzień?
                                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                          Komentarz

                                          • lilo
                                            RS
                                            • 2006
                                            • 4315
                                            • Mercedes-Benz

                                            Ja znalazłem coś takiego , co myślicie http://allegro.pl/4x-letnie-225-45r1...112446130.html
                                            Daniel

                                            Komentarz

                                            • eaglemirek
                                              RS
                                              • 2010
                                              • 14101
                                              • Octavia II combi (1Z5)
                                              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                              lilo, Moim zdaniem ze względu na zewnętrzne kształty klocków bieżnika mogą mieć tendencje do ząbkowania :!:



                                              CB Harry II ASC + Triflex

                                              Pozdrawiam Mirek!!

                                              Komentarz

                                              • Mihau
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 7460
                                                • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

                                                Zamieszczone przez zepter00
                                                zwiększy zużycie paliwa
                                                Jakoś nie zauważyłem tego u siebie.
                                                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                Komentarz

                                                • gusiak11
                                                  L&K
                                                  • 2013
                                                  • 1362
                                                  • Ford

                                                  Zamieszczone przez Romecky81
                                                  Poszukuję jakiejś gumy w rozmiarze 205/55/16 91V
                                                  Jak widac z opisu mam podobna moc polecam Uniroyal Rain Sport 2, (opona raczej deszczowa) na suchym cicha, ladnie "klei" do jezdni, fajny designe ale... na "naszych" koleinach pełnych wody naprawde fajna propozycja, bardzo podobne do F1 GY
                                                  Latam na tym 3 sezony i jestem bardzo zadowolony.

                                                  Zamieszczone przez zepter00
                                                  A po co ci zmieniać na 205/55 R16
                                                  kilka dni po zmianie z 205/55/16 ww. uniroyal na 195/65/15 sava zima wszedłem w znany zakręt (stala droga do pracy) i szczeże mówiąc maiłem duży problem z opanowaniem auta, owszem komfort spada na"-" ale prowadzenie auta na "+". Zakladając 17` pewnie było by jeszcze lepiej ale niestety nasze drogi dość drastycznie traktują niższy profil niż 55

                                                  Zamieszczone przez Maicroft
                                                  Ja tam zmienilem z 16 na 15 zimowe i mniejszego spalania nie widze



                                                  Jakos latem duzo pewnie na tych 16 jest, zakladajac ze roznica w cenie 205/60/15 do 205/55/16 jest dosc mala.
                                                  Wynika to z oporów toczenia owszem zmieniłes z 205/55/16 na 195/65/15 ale dałeś dużo bardziej agrsywny bierznik i badziej miekką mieszankę (nie co wieksza powierzchnia opony przylega do asfaltu) + warunki zimowe daje skutek podobnego spalania
                                                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                  Komentarz

                                                  • kabanos
                                                    RS
                                                    • 2011
                                                    • 4544
                                                    • Octavia I combi (1U5)
                                                    • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                                    W tym roku letnie gumy to chyba dopiero w maju. W Krakowie od rana napierdzieliło już masę śniegu :roll:

                                                    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...